Ochrana zateplených fasád.

Nátery FN® dlhodobo ochráni zateplenú fasádu vášho domu pred ničivými účinkami ultrafialového žiarenia, usadzovaním plesní i rias a znečistením sadzami a špinou rozptýlenou vo vzduchu.

Náter účinne zvyšuje odolnosť zateplenej fasády proti usadzovaniu pavučín. Zabezpečí dlhodobé zachovanie jej čistého vzhľadu, čím sa obmedzia erozívne účinky opakovaného mechanického a chemického čistenia.

Systémová ochrana zateplenej fasády – ako maximálne predĺžiť životnosť fasády

Nanotechnologické ochrana funkčných náterov FN ® rieši hlavné problémy zateplených fasád a tým umožňuje maximalizovať ich životnosť, zachovať ich vzhľad a minimalizovať náklady na ich dlhodobú údržbu.

Mimoriadne účinná dlhodobá ochrana proti UV žiareniu

FN® náter vytvorí na povrchu fasády tenkú vrstvu, ktorá dokonale zastaví UV žiarenie, ktoré neprejde až k podkladu. Tým ho plne chráni proti „vyblednutiu“ a rozpadu organických zložiek spojiva omietok a fasádnych farieb.

Dlhodobá aktívna ochrana povrchu proti usadzovaniu sadzí a špiny rozptýlených v ovzduší

Lepkavé zložky špiny sú rozložené s pomocou energie denného svetla a zvyšok prachu odstráni dážď a vietor. Zvislé plochy zostávajú trvale čisté po dobu 10 rokov a viac. Nie je nutné ich čistiť!

Dlhodobo čistá fasáda – odpadá nutnosť pravidelného čistenia

Ochranná FN® vrstva vykazuje supersilný aktívny samočistiaci efekt. Zostáva preto dlhodobo čistá. Povrchy ošetrené náterom FN® vykazujú, na plochách s priamym slnečným žiarením, odolnosť proti usadzovaniu pavučín.

Nátery FN® sa vyrábajú transparentné aj zafarbené v širokej škále odtieňov

Ochranné nátery FN® sa vyrábajú transparentné aj zafarbené v širokej škále farebných odtieňov, ktoré sú vhodné pre zníženie tepelného namáhania fasády.

Výhody

10 ročná záruka funkčnosti

Účinná a dlhodobá ochrana proti UV žiareniu

Silný samočistiaci efekt

Fyzikálna ochrana proti napadnutiu mikroorganizmami

Dlhodobá aktívna ochrana povrchu proti usadzovaniu sadzi a špiny

Vysoká priedušnosť a paropriepustnosť

Ekologická funkcia – aktívne odbúravanie NOx z ovzdušia

Výrazné predĺženie celkovej životnosti fasády

Transparentne aj rôzne farebne odtiene